VOLKSWAGEN POLO II

Nasz egzemplarz pojawił się w Polsce w tzw. częściach. Poprzedni właściciel bardzo o niego dbał. Samochód był garażowany i na bieżąco serwisowany.

 Volkswagen Polo to typowy model auta miejskiego przedstawiony przez producenta w 1975 roku. Powstał, kiedy inżynierowie Volkswagena otrzymali zlecenie zaprojektowania maksymalnie długiego, a jednocześnie lekkiego pojazdu, którego masa nie przekroczy 700 kg, a długość 3,5 m. Polo miało wiele cech wspólnych z Golfem, ale było od niego mniejsze. Jednak Volkswagen nie chcąc zagrozić najlepiej sprzedającemu się modelowi, ograniczył paletę silnikową oraz konfigurację wyposażenia dodatkowego. Niewielki i lekki, a zarazem dość pojemny i praktyczny pojazd spod znaku VW szybko zdobył uznanie klientów i stał się jednym z najpopularniejszych samochodów w segmencie B.

W 1981 roku rozpoczęto produkcję drugiej generacji Polo. Volkswagen Polo II był mocno zmodernizowanym i wydłużonym modelem pierwszej generacji. Model ten jest określany jako subkompaktowy. Jest bardzo zwrotny i oszczędny. Mankamentem jest skrzynia biegów z 4 przełożeniami do jazdy w przód.

 

DANE TECHNICZNE:

- rok produkcji 1986/ 1996

- silnik 4-cylindrowy

- moc 45 KM

- pojemność skokowa silnika 1035 cm3

- skrzynia 4-biegowa zsynchronizowana

- napęd na przednią oś