VOLKSWAGEN PASSAT II

Nasz egzemplarz - zanim do nas trafił - przez wiele lat dzielnie pracował u kolegi, który w pewnym momencie stwierdził, że czas się z nim rozstać. Niemniej nie miał sumienia posłać go na złom, więc przekazał go nam. Samochód został gruntownie odrestaurowany i obecnie jest flagowym reprezentantem grupy VW w naszym muzeum.

 Volkswagen, niemiecka marka samochodowa, która jest synonimem niezawodności, innowacyjności i przystępnych cen, od lat jest liderem najczęściej sprowadzanych do Polski aut.

Wielkim wydarzeniem w historii marki była prezentacja w 1973 roku Passata – sporego, nowoczesnego samochodu osobowego klasy średniej. Nazwa modelu pochodzi od wiatru morskiego wiejącego w strefie międzyzwrotnikowej. Volkswagen Passat produkowano w oparciu o najnowocześniejsze technologie dostępne w koncernie, dzięki czemu oferował rozwiązania nieosiągalne dla innych producentów. Auto na przestrzeni lat sprzedało się w ilości ponad 20 mln egzemplarzy i jest obok Golfa najchętniej kupowanym modelem w gamie.

Wprowadzona na rynek pod koniec roku 1980, druga generacja Volkswagena Passata była wyraźnie większa od swego poprzednika , a zmiany stylistyczne rzucały się w oczy. Passat II stał się olbrzymim sukcesem niemieckiej marki.

 

DANE TECHNICZNE:

- rok produkcji 1982

- silnik 4-cylindrowy

- moc 55 KM

- pojemność skokowa silnika 1588 cm3

- skrzynia 5-biegowa zsynchronizowana

- napęd na przednią oś