VOLKSWAGEN GOLF II

Posiadana przez nas wersja to delikatnie powiększona i zaokrąglona wersja Golfa I. Niemiecki designer Herbert Schãfer projektując wersję II wzorował się na pierwszej generacji, której twórcą był Giugiaro. Produkcję tego modelu rozpoczęto w 1983 roku. W Polsce dosyć szybko pojawiły się pierwsze używane egzemplarze. Najczęściej sprowadzano je jako tzw. składaki, żeby ominąć opłaty celne. Nie inaczej było z naszym egzemplarzem.

 Volkswagen narodził się w latach 30. XX wieku. Nazwa marki oznacza “auto dla ludu” i właśnie taki był cel konstruktorów, od których oczekiwano taniego, rodzinnego samochodu.

Volkswagen Golf to samochód klasy kompaktowej produkowany przez niemiecki koncern od 1974 roku. Opracowany od podstaw model miał przejąć rolę taniego, funkcjonalnego auta po zakończeniu produkcji kultowego Garbusa. Nazwa modelu pochodzi od nazwy prądu morskiego Golfsztrom. Samochód od razu wzbudził ogromne zainteresowanie i stał się najlepiej sprzedającym się samochodem marki. Volkswagen Golf to samochód legenda, w czasie ponad 30-letniej obecności na rynku sprzedał się w ilości ponad 29 milionów egzemplarzy.

 

DANE TECHNICZNE:

- rok produkcji 1988

- silnik 4-cylindrowy

- moc 50 KM

- pojemność skokowa silnika 1263 cm3

- skrzynia 5-biegowa zsynchronizowana

- napęd na przednią oś