VOLKSWAGEN JETTA II

Można by powiedzieć, że to Golf, tylko z klasycznym bagażnikiem. Nasz egzemplarz jest w stanie oryginalnym po drobnych poprawkach lakierniczych.

Volkswagen to typowy przedstawiciel niemieckiej motoryzacji. Samochody tej marki nie są wyjątkowe pod względem stylistycznym, są jednak trwałe, dopracowane i funkcjonalne.

Model Volkswagen Jetta był produkowany od 1979 roku. Za projekt nadwozia pojazdu odpowiadał Giorgetto Giugiaro. Model drugiej generacji, taki jak ten który posiadamy, został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany w 1984 roku. Była to najdłużej produkowana generacja modelu. Samochód zbudowano na bazie płyty podłogowej, która była wykorzystywana m.in. do Golfa II.

W porównaniu do swojego poprzednika, model był dużo większy, zyskał bardziej opływowe nadwozie i w przeciwieństwie do Jetty I, mógł pomieścić pięć osób. Wyróżniają go prostokątne reflektory, które stały się elementem charakterystycznym kolejnych generacji modelu, a także kierunkowskazy zabudowane w narożnikach. W 1988 roku auto przeszło face lifting. Zastosowano nowe, szersze zderzaki, a także nową atrapę chłodnicy.

Jetta to Volkswagen z najlepszych lat koncernu, miała wszystko, czego kierowcy oczekują od samochodu. Elegancka, dobrze wykonana, trwała i pewna w prowadzeniu, wyróżniała się także poziomem bezpieczeństwa. To auto ze stereotypów, tyle, że w przypadku Jetty drugiej generacji mają one pokrycie w faktach.

 

DANE TECHNICZNE:

- rok produkcji 1988

- silnik 4-cylindrowy

- moc 70 KM

- pojemność skokowa silnika 1576 cm3

- skrzynia 5-biegowa zsynchronizowana

- napęd na przednią oś