MERCEDES 250SE

W zasadzie nie ingerowaliśmy w ten samochód. Został on wymieniony za posiadany przez nas wcześniej inny model – W123 coupe. Wyremonowaliśmy tylko układ hamulcowy. Niemniej należy zwrócić uwagę na kilka rozwiązań technicznych zastosowanych w tym samochodzie. Pod maską znajduje się pompa wtryskowa łudząco podobna do diesli, a silnik jest benzynowy. Nasuwa się pytanie, jak rozwiązano smarowanie sekcji tłoczących. To tylko niektóre wątpliwości natury technicznej. Należy zaznaczyć, że jak na ten wiek drzwi zamykają się cicho i lekko. No i ten celownik na masce – zawsze trafimy do celu.

 

Znane na całym świecie samochody ze znakiem fabrycznym w postaci trójramiennej gwiazdy są produkowane przez niemieckie zakłady koncernu DaimlerChrysler. Korzenie firm założonych przez pionierów motoryzacji sięgają 1885 roku.

Firma specjalizowała się w produkcji samochodów z klasycznym układem napędowym, należących do grupy średnich i dużych pojazdów. Uzupełnieniem gamy modeli były najpierw samochody sportowe a później także terenowe.

 

DANE TECHNICZNE:

- rok produkcji 1966

- silnik 6-cylindrowy górnozaworowy

- moc 160 KM

- pojemność skokowa silnika  2778 cm3

- skrzynia 4-biegowa automatyczna

- napęd na tylną oś